Trenchtown Blog

Zimné bundy

Ešte Predtým, ako sa pustíte do kúpy a hodíte svoju ťažko zarobenú výplatu na drahú zimnú bundu, oprášte si vedomosti o zimných bundách aby ste mali čo najväčší prehľad.

Aby ste prežili zimné obdobie,, musíte byť dobre vybavení. Ale skôr, než sa neinformovane pustíte do hromadenia vrstiev, možno budete chcieť poznať rôzne typy zimých búnd . Vybrali sme osem štýlov zimných búnd , ktoré by ste mali poznať, pričom každý z nich je vytvorený s ohľadom na funkčnosť. Predtým, ako stlačíte tláčitko objednať  drahú bundu, zvážte klady a zápory každého z nich.

Len nám dôverujte.  Budete naozaj ľutovať, že ste si vybrali tu nesprávnu zimnú bundu, najmä ak vás dostatočne nezahreje.

https://trenchtown.sk/kategoria-produktu/muzi/zimne-bundy-muzi/

Typy Zimných búnd

1.Parka

Parka, ktorú vyrobili Inuiti z Caribou, aby odolala arktickému podnebiu, je odev s kapucňou, ktorý bol pôvodne vyrobený z kože karibu alebo tuleňa. Dnes sú varianty parky častejšie vidieť s nejakým druhom izolovanej výplne a upúšťajú od tradičných zvieracích koží pre rôzne druhy tkanín. Bundy, hoci tiež s kapucňou, sú mierne odlišné a možno ich odlíšiť podľa štýlu pulóvra.

2. Bombera

Bombery boli pôvodne vyrábané počas prvej svetovej vojny pre vojenských pilotov, aby odolali mrazivým teplotám vo výške. Často boli vyrobené z kože a/alebo strihu a mal vysoké goliere, priliehavé manžety a lemy.

3. Kabát

Vo všeobecnosti je  dlhší, siaha až po kolená, je vyrobený z ťažkej látky, ako je vlna, a nosí sa ako vrchná vrstva, často cez inú ľahšiu bundu. Na druhej strane vrchné kabáty sú vyrobené z ľahších látok a nepresahujú kolená.
4. Bunda z voskovaného plátna

Sú vodeodolné , vďaka čomu sú skvelé pre nepriaznivé podmienky (ako je sneh, dážď so snehom alebo bahno). Možnosti s flanelovou podšívkou  ponúka teplo, ktoré by ste inak našli vo vlnených alebo zateplených bundách.
5. Trenčkot
Trenčkot, ktorý bol prvýkrát vynájdený počas 1. svetovej vojny, nahradil ťažké serge bundy, ktoré nosili vojaci. Burberry aj Aquascutum si nárokujú na vynález kabáta a stále sú obľúbenými značkami pre tento štýl. Skoré trenčkoty boli vyrobené z látky khaki farby z gabardénu, kepru alebo popelínu a mali dĺžku pod kolená, dvojité prsia s 10 gombíkmi, raglánové rukávy, nárameníky, chlopňu, vrecká na gombíky a opasok. pás.
Dnes je trenčkot vidieť orezaný a urobený v rôznych iteráciách. Snáď najvýznamnejšími faktormi, ktoré tento štýl odlišujú, sú jeho látka a dĺžka.

6. Puffer Bunda 

Eddie Bauer navrhol prvého puffera, Skyliner, v roku 1936 po tom, čo takmer zamrzol na rybárskej výprave. Rovnako ako spacie vaky, jeho vypchávky izolovali nositeľa, zachytávali teplo a udržiavali ho v teple (av Eddieho prípade nažive). O niekoľko desaťročí neskôr sa tento štýl dostal do módnej sféry, vďaka návrhárke dámskej módy Norme Kamali (s jej spacím vakom Coat) a luxusnej značke Moncler (s farebnými alpskými kabátmi).

7. Páperová Bunda

Páperové bundy prichádzajú v najrôznejších podobách a dokonca ich možno vidieť aj v niektorých ďalších štýloch v tomto zozname. Páperie sa pôvodne vyrábalo z husacieho peria, ale dnes sa často vyskytuje v syntetických materiáloch, ako je polyester. Páperové bundy sú často vyrobené z nejakého prešívaného alebo kanálového prešívania, aby sa výplň rovnomerne rozložila po kabáte, pretože bez neho môže byť náchylný na zhlukovanie.

NAKUPUJ

8.Peacoat – Krátky kabát

Peacoat má pôvod u Holanďanov – jeho názov pravdepodobne pochádza z výrazu pijjakker – a stal sa populárnym námorníkom z Holandska, Veľkej Británie a Spojených štátov. Štýl krátkej bundy vyrobený z hustej a ťažkej vlnenej látky má širokú chlopňu s dvojitým náprsným dielom na osem alebo desať gombíkov a vreckami na ruky. Bol skrátený s rozšíreným dnom, aby sa zväčšil rozsah pohybu, ktorý je životne dôležitý na vykonávanie príkazov na palube. A široká chlopňa poskytovala veľmi potrebnú ochranu pred živlami, keď sa postavila. Samozrejme, kabát sa posunul od svojich námorníckych koreňov v 19. storočí, ale je rovnako funkčný aj dnes. Je to bežné cestovné vo vašom miestnom obchode s prebytkami, ale existuje veľa moderných výkladov.



Rôzne štýly a širokú ponuku zimných búnd nájdeš aj na webe www.trenchtown.sk. Stáčí kliknúť na odkaz https://trenchtown.sk/kategoria-produktu/muzi/zimne-bundy-muzi/