Trenchtown Blog

Street móda

Ležérne oblečenie vám pomôže uvoľniť sa po dlhom namáhavom dni. Ľudia sa nemusia vždy dobre cítiť na spoločenskom alebo spoločenskom oblečení. Uniformy nemusia byť dosť cool pre všetkých! Vďaka ležérnemu oblečeniu sa ľudia cítia pohodlne a vyzerajú súčasne trendy. Šarm zvyšuje najmä pouličné oblečenie. Jeden sa môže obliecť akýmkoľvek spôsobom a stále sa stať módnou ikonou streetového oblečenia pre ostatných. Je to jednoduchý spôsob obliekania. Móda pre bežné nosenie pozostáva z najpodivnejších kombinácií šiat.

https://trenchtown.sk

Dievčatá môžu minišaty zladiť s džínsami a bundami. Môžu vystaviť alebo zakryť; záleží na ich výbere. Chlapci môžu v názve pouličného oblečenia získať hlučný vzhľad. Môžu nosiť tričká bez rukávov, šály, rifle s nízkym pásom a doplnky. K tričkám s rukávmi od lekára môžu zladiť čiapky s opicami a bavlnené nohavice. Jedná sa o funky štýl obliekania pre mužov aj ženy. Táto móda je jednoduchá a zároveň komplikovaná. Do istej miery symbolizuje rebéliu. Tínedžeri radšej nosia tento druh oblečenia, pretože na nich pôsobí iným dojmom. Mladé dievčatá a chlapci vyhľadávajú pozornosť a pouličné oblečenie im pomáha prilákať požadovanú pozornosť. Uprednostňujú ho tiež rapoví umelci, gitaristi, rockové hviezdy a ďalší umelci. Je to pre ľudí pútavé a živé.
Korene tohto módneho oblečenia spočívajú v USA. Začal to údajným surferom a dizajnérom Shawnom Stussyom. Skateboardisti a hip hopové hviezdy z USA sa takto obliekali v 70. a 80. rokoch. Japonskí návrhári prevzali túto módu z USA a ďalej ju rozvíjali. V Japonsku zaznamenal okamžitý úspech a stal sa tam tradičnou módou. Celý svet napodobňoval japonské vzory streetového oblečenia. 


Módu streetového oblečenia v USA zahájil Shawn Stussy. Z typického korčuliarskeho a surfovacieho oblečenia sa postupne stala hlavná pouličná móda. Hviezdy hip hopu uprednostňovali aj tento druh oblečenia. Stala sa obľúbenou voľbou pre mladých i pre mladých v jadre. Populárne boli voľne vybavené spodné a vrchné diely, ktoré boli takmer trikrát väčšie ako skutočná veľkosť. Bermudy, džínsy, tričká, bejzbalové čiapky a tenisky sa stali tvárou streetového oblečenia v USA.


Na Našom eshope nájdete značky ako SikSilk, Sixthjune, Twinzz, Alpha Industries a mnoho iných.

https://trenchtown.sk