Trenchtown Blog

Šiltovky

Šiltovka je plochá pokrývka hlavy so šiltom.

 Šiltovky chránia pred slnkom, ale sú aj vhodným módnym doplnkom 🙂

História

Prvýkrát sa objavili už v roku 3 200 pred n. L 

Helma Meyrick je keltsko – brytonická šiltovka, ktorá pravdepodobne pochádzala zo severného Anglicka v 1. storočí nášho letopočtu a bola navrhnutý tak, aby chránil oči pred slnečným žiarením počas bitky.

 V roku 1860 nosili Brooklyn Excelsiors   bejzbalové čiapky so zaobleným vrcholom, ktorá mala dlhý šilt a gombík na vrchu, a do roku 1900 sa stala populárna čiapka „v štýle Brooklynu“.

 

 V štyridsiatych rokoch minulého storočia sa latexová guma stala stužujúcim materiálom vo vnútri klobúka a zrodila sa moderná bejzbalová čiapka. Baseballová šiltovka bola a stále je dôležitým prostriedkom na identifikáciu tímu. Na čiapku bolo často umiestnené logo, maskot alebo iniciála tímu. Šiltovka bola zvyčajne vyrábaná aj v oficiálnych farbách konkrétneho tímu.

Základný tvar vrátane zakriveného šiltu je podobný niektorým štýlom šiltoviek 19. storočia. 

Šiltovky sú obľúbené v príležitostných a neformálnych prostrediach a sú vídané v športe aj v móde.

Obvykle sú navrhnuté kvôli teplu a slnku a obsahujú šilt, ktorý blokuje slnečné svetlo, aby nesvietilo do očí.

Ako si vybrať správnu šiltovku ?

Typy Šiltoviek – dizajn

  1. Snapback šiltovka – Šiltovka so zapínaním vzadu na patent  s plochým okrajom, vysoký profil, nastaviteľné

2. Trucker šiltovka – Šiltovka so sieťkou, nastaviteľná veľkosť

3. Fullcap šiltovka – zakrivený alebo plochý okraj, štruktúrovaná šiltovka, vysoký profil, nastaviteľná pomocou elastických materiálov

4. Baseball šiltovka – šiltovka so zahnutým šiltom

Na webe www.trenchtown.sk nájdete všetky typy šiltoviek. Pánske šiltovky, dámske šiltovky a dokonca aj šiltovky pre deti, čiže detské šiltovky. Môžte si vybrať z rôznych značiek a modelov. Doručenie šiltoviek je na druhý deň. Kvalita je prvoradá. Značkové šiltovky pre mužov, ženy a deti si zamilujete, lebo je to vhodný doplnok do Vášho outfitu. Predávame značky Twinzz, Siksilk, Alpha Industries a mnoho iných. V Trenchtown nesmie chýbať čierna šiltovka, ktorá je najpredávanejšou zo všetkých. Na Našom eshope si prídete na svoje.